Home

Kristian bjørnsen håndball

Kristian Bjørnsen (born 10 January 1989) is a Norwegian handball player for HSG Wetzlar and the Norwegian national team.. His younger sister, Line Bjørnsen is also a professional handballer. Individual awards. All-Star Right Wing of the World Championship: 2017 Reference TettPå Håndball; Gladnyhet for Kristian Bjørnsen. Av: E. Fossnes/NTH. Kristian Bjørnsen har fått utdelt kapteinsbindet i hans tyske klubb, HSG Wetzlar. Den norske landslagspilleren har vært i klubben siden 2016, og får nå en enda større rolle i klubben fra Hessen Kristian Björnsen « Go back Participations » 2015-16 EHF Champions League » 2014-15 EHF Cup » 2013-14 EHF Cup » 2010-11 EHF Cup » 2009-10 EHF Champions Leagu

 1. Kristian Bjørnsen: -Et håndball-VM på hjemmebane vil bety mye for norsk håndball. Av: Magnus Gulliksen. Fredag ble det klart, Norge, Danmark og Kroatia skal sammen arrangere VM for herrer i 2025, og Norge blir vertslandet for selve VM finalen-En stor fordel for oss å spille på hjemmebane
 2. Kristian Bjørnsen har har vært Norges beste spiller i håndball-EM. Foto: Bjørn S. Delebekk , VG Kristian Bjørnsen satset som lærer - ble tidenes norske høyrekan
 3. st å motivere unge gutter til å fortsette å ha det gøy med håndball. På torsdag var det Eskil Stangeland sin tur til å få besøk av sin mentor Kristian Bjørnsen som til daglig spiller i den tyske klubben HSG Wetzlar og på herrelandslaget
 4. TRE BLAD BJØRNSEN: Erik (f.v.), Kristian og Line Bjørnsen har alle spelt handball på topp nasjonalt nivå. Erik var aktiv i Fyllingen og Line spelar til dagleg for Glassverket i eliteserien

Player profiles from the European Handball: date of birth, career info and much more. European Handball Federation - Kristian Björnsen / Player Back to eurohandball.co Player profiles from the European Handball: Thursday's match between IFK Kristianstad and FC Barcelona Lassa includes a meeting of the fast and efficient wingers Kristian Björnsen and Gudjon Valur Sigurdsson. Main: Home \ All Events \ TV Guide \ Advanced Search \ Member Are

Gladnyhet for Kristian Bjørnsen » : : Norsk Topphåndbal

 1. Håndball-VM: Kristian Bjørnsen før VM-kvarten: - Det er ikke rom for slurving Norge - Ungarn i morgen. Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan inneholde utdatert informasjo
 2. MALMÖ/OSLO (NRK): NRKs ekspertkommentator Håvard Tvedten raser etter grisespill mot Norge. Han reagerer spesielt på taklingene av Kristian Bjørnsen i første omgang og får støtte av.
 3. Kristian Bjørnsen til svensk håndball. FyllingenBergen-vingen mener IFK Kristianstad er et steg fremover i karrieren. Nå har han signert for den svenske toppklubben. Publisert Publisert . 23. mars 2014. FyllingenBergen-vingen Kristian Bjørnsen skal spille for det svenske topplaget IFK Kristianstad neste sesong
 4. Kristian Bjørnsen Født: 10.01.1989 (31 år) Land: Norge Høyde: 192 cm Vekt: 86 kg Posisjon: Kantspille
 5. FyllingenBergen-vingen mener IFK Kristianstad er et steg fremover i karrieren. Nå har han signert for den svenske toppklubben

Kristian Bjørnsen scoret ni mot Østerrike, og med 21 mål på tre kamper er Kristian Bjørnsen EMs toppscorer etter at Norge er ferdig med gruppespillet. - Vi spiller en håndball som passer. 19 Kristian Bjørnsen, HSG Wetzlar (125/518) 21 Magnus Gullerud, SC Magdeburg (133/162) 23 Gøran Søgard Johannessen, SG Flensburg-Handewitt (071/153) 24 Christian O`Sullivan, SC Magdeburg (122/186) 27 Harald Reinkind, THW Kiel (106/199) 44 Kevin Maagerø Gulliksen, GWD Minden (034/041) 77 Magnus Abelvik Rød, SG Flensburg-Handewitt (052/108 Kristian Bjørnsen til svensk håndball. FyllingenBergen-vingen mener IFK Kristianstad er et steg fremover i karrieren. Nå har han signert for den svenske toppklubben. Publisert: Publisert: 23. mars 2014. FyllingenBergen-vingen Kristian Bjørnsen skal spille for det svenske topplaget IFK Kristianstad neste sesong Christian Berge (født 19. juli 1973 i Trondheim) er en norsk tidligere håndballspiller som siden 2014 er trener for Norges herrelandslag i håndball. Landslaget tok sølv i VM 2017 og i VM 2019 og bronse i EM 202

Ole Kristian Bjørnsen har forklart at han skjøt Abrahamsen på impuls, etter at han skal ha blitt truet av Ragnar. Retten mener derimot at Bjørnsen skjøt ham med kaldt blod i bakhodet, fra 15. Kristian Bjørnsen. 402 liker dette. Nå har eg endelig tatt steget og kommet meg til Kristianstad. Følg min utvikling her på facebook

European Handball Federation - Kristian Björnsen / Playe

 1. I sommer sa de begge farvel til Framohallen. Fältnäs ble mentor for Børge Lund i Bodø, mens Kristian Bjørnsen satte kursen for Kristianstad i Sverige. — Jeg angrer slett ikke. Her er 4000-5000 tilskuere på kamp, i stedet for 400-500 i Framohallen. Det trigger meg noe enormt å spille foran så mange, nikker Bjørnsen
 2. utter knalltøff håndball
 3. Lørdag spilte Kristian Bjørnsen (30) sin landskamp nummer 100. Han angrer ikke på at han droppet fotballen og valgte håndball
 4. Håndball-EM direkte: Norge holdt unna og sikret ny seier. Norge møter Island. Avkast kl. 18.15. Mål: Kristian Bjørnsen. - Det er verdens beste håndballag som er utpå der. Det er jeg ikke i tvil om, sier Kristian Kjelling for TV3,.

Norges landslagskant Kristian Bjørnsen (27) flytter til Tyskland neste sesong. Han skal der spille for Bundesliga-laget HSG Wetzlar. Det melder klubbens nettsider tirsdag. - Vi er glad for at. Player Kristian Bjornsen. Populære idretter. Alle sporte Tjensvoll-gutten Kristian Bjørnsen vraket Viking og ble håndballproff. Lørdag spilte Kristian Bjørnsen (30) sin landskamp nummer 100. Han angrer ikke på at han droppet fotballen og valgte håndball

Kristian Bjørnsen: -Et håndball-VM på hjemmebane vil bety

Kristian Bjørnsen satset som lærer - ble tidenes norske

Magnus Fredriksen, Elverum Håndball Christian O`Sullivan, SC Magdeburg Henrik Jakobsen, Fenix Toulouse Handball Eivind Tangen, Skjern Håndbold Kristian Bjørnsen, HSG Wetzlar Kevin Maagerø Gulliksen, GWD Minden Gøran Johannessen, SG Flensburg-Handewitt Alexander C. Blonz, Viking Håndball. Følg mesterskapet på TV3 10.-27. januar Tjensvoll-gutten Kristian Bjørnsen vraket Viking og ble håndballproff. Lørdag spilte Kristian Bjørnsen (30) sin landskamp nummer 100. Han angrer ikke på at han droppet fotballen og valgte håndball. Kristian Bjørnsen går fra seier til seier når håndballgutta spiller fotballtennis på trening i VM Kristian Bjørnsen var usikker helt frem til EM-start på grunn av en strekkskade i leggen. Fyllingen-spilleren spilte de to første kampene mot Island og Spania, men nå er EM-over for siddisen Français : Joueur de handball norvégien Kristian Bjørnsen. Media in category Kristian Bjørnsen The following 7 files are in this category, out of 7 total. Harald Reinkind et Kristian Bjornsen-GoldenLeague-20160110.JPG 684 × 844; 160 KB

Kristian Bjørnsen (born 10 January 1989) is a Norwegian handball player for HSG Wetzlar and the Norwegian national team Her er Kristian Bjørnsen (venstre) og Harald Reinkind under håndballandskampen mellom Norge og Spania i håndball-EM i Ålborg tirsdag. Norge tapte 25-27 11.01.2020 16:14 Uhr - Europameisterschaft - jun Es war eine fantastische Stimmung: Drei Fragen an Kristian Bjørnsen Kristian Bjørnsen. 404 likes. Nå har eg endelig tatt steget og kommet meg til Kristianstad. Følg min utvikling her på facebook 29.09.2020 12:33 Uhr - 1. Bundesliga - PM Wetzlar, red. Vizeweltmeister Kristian Bjørnsen neuer Kapitän der HSG Wetzla

Kristian Bjørnsen - Handball challenge #4. Bjarte Myrhol - Handball challenge #3. Stine Bredal Oftedal - Handball challenge #2. Sebastian Barthold - Handball challenge #1. Forside Hva får du? Abonnement og priser Våre håndballtrenere Om Learn Handball Kvalitet og faglig tyngde Right to Play Learn Handball Awards Handball Challenge. Kristian Bjørnsen friskmeldes. Kristian Bjørnsen betrakter seg som klar til kamp. De siste dagene har FyllingenBergen-vingen trent håndball med resten av troppen som møter Island søndag Kristian Bjørnsen. 402 likar. Nå har eg endelig tatt steget og kommet meg til Kristianstad. Følg min utvikling her på facebook

Kristian Bjørnsen og Norge skal spille VM-kvalifisering mot Sveits i DNB Arena 9. juni. Her er han i aksjon på hjemmebane i EM-kvalifisering mot Kroatia samme sted i 2015 Målskårere: Kristian Bjørnsen 8, Christoffer Rambo 7, Johannes Hippe 4, Bjarte Myrhol 4, Kent Robin Tønnesen 3, Espen Lie Hansen 2, Sebastian Barthold 1 og Christian O'Sullivan 1. Neste kamp var mot Tsjekkia og Jicha. De ble et nr for store, og vi hadde lite å stille opp med i denne kampen

Kristian Bjørnsen er ytterligere herdet etter noen måneder i Bundesliga. Den tidligere Fyllingen-spilleren scoret syv mål. Bergens lokale håp, Eivind Tangen hamret inn fire mål. Russerne kom seg opp to mål bak ved flere anledninger i 2.-omgangen. På et vis sto kampen og vippet uten at Russland var god nok til å gripe sjansen fullt ut Björnsen, Kristian. NOR. Position Right Wing Age 31 Date of Birth 10.01.1989 Place of Birth Stavanger Height 191 cm Weight 84 kg Score 68 Stavanger Height 191 cm Weight 84 kg Score 6 Kristian Bjørnsen jubler for scoring i Norges seier over Kroatia i håndball-EM søndag. (Foto: Vidar Ruud, NTB scanpix Handball challenge Siden vi skal holde os indendøres og friske, har vi lavet en challenge. Nogle sjove og udfordrende øvelser for at holde os aktive.Vi opfordrer trænere, spillere, hold og klubber til at udfordre hinanden med disse øvelser, for dermed at holde de tekniske håndboldfærdigheder ved lige

Handball Performance Index Fan-Votings. Tor des Monats DKB Spieler des Monats 2. HBL Spieler des Monats Video. Alle Videos 7Meter - Das Magazin Alle Spiele der 2. HBL Podcast. Hand aufs Harz Alle Hand aufs Harz-Folgen Alle 2. HBL-Folgen Social Media. Facebook Instagram Twitter Youtub Kristian Sæverås Norges klart beste. Ellers syns jeg det er mange gode. Harald Reinkind med en forrykende 1.omgang, Eivind Tangen gode aksjoner i 2.omgang. Syns heller ikke Kristian Bjørnsen og Magnus Jøndal skal være like selvskrevne med 2 x 30. Både Kevin Gulliksen og Alexander Blonz viser at de fortjener mer spilletid

Mentorbesøk av Bjørnsen handball

 1. KATOWICE: Norge overrasket og imponerte med 34-31 over Kroatia i håndball-EM søndag. Kristian Bjørnsen og keeper Espen Christensen sto fram i den viktige seieren
 2. 19 Kristian Bjørnsen, HSG Wetzlar. 44 Kevin M. Gulliksen, GWD Minden. Strekspillere: 2 Tom Kåre Nikolaisen, Kolstad Håndball 21 Magnus Gullerud, GWD Minden. 11 Petter Øverby, HC Erlangen. Bakspillere: 5 Sander Sagosen, Paris Saint-Germain. 24 Christian O'Sullivan, SC Magdeburg. 23 Gøran Johannessen, SG Flensburg-Handewitt
 3. Tips @ Odds Kristian Bjørnsen @ 2.75. Bookmaker Betsafe. Spillestopp 12/01-2018 18:30. Idrett / Liga Håndball - EM Damer. Tipser tomacro. Innsats 3/10 units. Regnskap Satset: 13328 Vunnet: 13817.052999999943. TBP 103.67%. Spill Norges toppscorer. Utfall Kristian Bjørnsen. Spillestopp 12/01 18:30
 4. VM-troppen til håndballgutta: Dette er VM-troppen Uttak til VM i Paris. VM: Sander Sagosen og de norske håndballherrene reiser til VM i januar. Foto: Vidar Ruud / NTB scanpix Vis me
Kristian Bjørnsen satset som lærer – ble tidenes norskeBergensavisen - Overrasket over landslagssjefens avgang

Dette er Norges ukjende handballfamilie - NRK Sport

Håndball-VM: - Kristian Bjørnsen før VM-kvarten: ;- Det er

Reagerer på farlige taklinger av Bjørnsen: - Han burde

 1. Handball WM 2017 Frankreich: Kristian Björnsen (Norwegen) im SPORT4FINAL-Interview vor dem WM-Halbfinale gegen Kroatien
 2. I Sverige kalles han «verdens kjedeligste», men i EM herjer Kristian Bjørnsen med stjernene — Sinnssykt deilig å slå et så godt lag i et mesterskap, jublet «verdens kjedeligste høyrekant» etter triumfen mot Kroatia. Nå kan alt skje i puljen. Norge kan gå videre med fire poeng, eller bli slått ut
 3. Kristian Bjørnsen var igjen god for Norge. Foto: NTB scanpix I Sverige kalles han «verdens kjedeligste», men i EM herjer Kristian Bjørnsen med stjernen
 4. handball-world: Several weeks ago Kristian Björnsen won with IFK Kristianstad the championship in Sweden; several days ago th..

Dette er den norske EM-troppen i håndball. EM spilles i Norge, Sverige og Østerrike i januar. Torbjørn Bergerud, Espen Christensen, Kristian Sæverås, Magnus Jøndal, Alexander Blonz, Kristian Bjørnsen, Kevin Gulliksen, Bjarte Myrhol, Petter Øverby, Magnus Gullerud, Sander Sagosen, William Aar, Gøran Johannessen, Christian O'Sullivan, Sander Øverjordet, Eivind Tangen, Harald Reinkind. Kantspiller Kristian Bjørnsen og bakspiller Christian O'Sullivan har begge 36 A-landskamper, og spiller under den svenske legenden Ola Lindgren i den svenske storklubben IFK Kristianstad. - Det blir stort for våre spillere å få møte de tre spillerne og bli trent av dem. Det er store stjerner som vi vanligvis bare ser på tv Profile page for HSG Wetzlar player Kristian Bjørnsen. Goals, videos, transfer history, matches, player ratings and much more available in the profile

Kristian Bjørnsen til svensk håndball - Bergens Tidend

Et generasjonsskifte er i gang i norsk herrehåndball. De fleste av heltene fra EM i 2008 har etter hvert gått av med pensjon, og en ny generasjon unge, sultne spillere er på vei inn. Kan noen av dem fylle tomrommet etter storheter som Kristian Kjelling og Frank Løke? En het kandidat i så måte er Norges kanskje mest talentfulle mannlige håndballspiller, nemlig 20-åringen Sander Sagosen 19 Kristian Bjørnsen, HSG Wetzlar, høyre kantspiller 44 Kevin M. Gulliksen, GWD Minden, høyre kantspiller Linjespillere: 8 Bjarte Myrhol, Skjern Håndbold *) 21 Magnus Gullerud, GWD Minden 11 Petter Øverby, HC Erlangen 2 Tom Kåre Nikolaisen, Kolstad Håndball**) Bakspillere: 5 Sander Sagosen, Paris Saint-Germain Handball, midtre bakspille Kristian Bjørnsen er en av Norges viktigste spillere. Han er EM-troppens eneste høyrekant og nyter stor tillit hos trener Christian Berge. Foto: Vidar Ruud, NTB scanpi Kristian Bjørnsen: 21 mål på 22 forsøk Det lønner seg å ha Kristian Bjørnsen på banen mot Tyrkia. Høyrevingen har scoret 21 mål på 22 skudd på to kvalik-kamper Magnus Fredriksen, Elverum Håndball William Aar, Kolstad Håndball Harald Reinkind, THW Kiel Kent Robin Tønnesen, Telekom Vezprèm HC Kristian Bjørnsen, HSG Wetzlar Kevin Maagerø Gulliksen, GWD Minden Magnus Jøndal, SG Flensburg-Handewitt Alexander C. Blonz, Viking Håndball (fra 01.06.: Elverum Håndball) Kampene spilles slik

Player profile page of Kristian Bjørnsen ( Handball ) with player details, recent matches and career statistic Kristian Bjørnsen er allerede oppe i tre stjerner og er fotballkongen i EM-laget. - Det er alltid en som ikke får spille, og da prøver vi å få opp humøret på dem. Joakim er jo som regel blid, sier Harald Reinkind. LES OGSÅ: Business as usual for Kjelling. Saken fortsetter under bilde

Håndball: Kristian Bjørnsen - Norge Håndball Menn

Navn: Per Christian Løberg Værnes Alder: 30 år Yrke: Kjemikalieoperatør i Swire OS Draktnummer: 10 Posisjon på banen: venstrekant Høyde: 1.85 Vekt: 96kg Sivilstatus: I et forhold med Linn Carita Martinez Tidligere klubber: Kristiansund HK, Fyllingen Kallenavn: P.C Personlig ambisjoner på håndballbanen: Bli en best mulig 2-veisspiller som kan bidra til at Viking befester si TV 2 Sumo: Filmkveld «Skal vi danse»: Det er klart for filmkveld, og mange av kjendisene danser til filmlåter de har et sterkt forhold til Landslagssjef i håndball, Christian Berge, har plukket ut følgende spillere i troppen til EM i Norge, Østerrike og Sverige. Gå til sidens Magnus Jøndal (Flensburg-Handewitt), Alexander Blonz (Elverum), Kevin M. Gulliksen (Minden), Kristian Bjørnsen (Wetzlar). Linjespillere: Bjarte Myrhol (Skjern), Magnus Gullerud (Minden. Christian Berges menn skal bryne seg på nasjoner som Kroatia, Island, Hviterussland. - Tre lag vi har mulighet mot. Da det stod mellom A og B til slutt, var det veldig greit å få gruppe B. Det er ikke noen lett pulje dette heller, det er ingen lette puljer i EM, sier Berge til TV 2

Håndball-EM 2016 for menn. Foto: NTB scanpix. Nyheter. Norge slo Kroatia i håndball-EM. De norske håndballgutta slo i kveld stormakten Kroatia i EM. Kampen endte med 34-31 i norsk favør. Kristian Bjørnsen og keeper Espen Christensen sto fram i den viktige seieren Hun har tross alt en storebror å slekte på, Kristian Bjørnsen, som storspiller på høyrekanten for det norske landslaget om dagen. Han spiller til daglig i HSG Wetzlar i Bundesligaen i Tyskland. Line flyttet fra Stavanger da hun startet videregående på håndball-linja ved NTG Bærum, og har siden blitt boende på Østlandet SofaScore is free livescore site where you can follow real-time live scores, fixtures and results over 20 sports. Sofa Score livescores is also available as an iPhone, Windows Phone and Android app Både Berit og Knut Arne Thorstensen er dømt til 21 års fengsel, mens Ole Kristian Bjørnsen er dømt til fengsel i 19 år. I fellesskap må de tre også betale 350.000 kroner i oppreisning til Abrahamsens pårørende

Kristian Bjørnsen til svensk håndball - aftenbladet

Myrhols innsats under VM ble lagt merke til også utenfor Norge. Nå er han tatt ut på All Star-laget som en av mesterskapets beste spillere, skriver TV2.Det samme er to andre spillere på det norske laget: Sander Sagosen og Kristian Bjørnsen Eliteserien i håndball for menn er den øverste avdelingen for herrehåndball i Norge. Eliteserien endret navn til «Postenligaen» før 2007/2008 sesongen. I sesongen 2013/2014 består «Postenligaen» av følgende lag: Bækkelaget Håndball Elite, Haslum HK, Elverum, ØIF Arendal, Bodø HK, Runar Sandefjord, Follo HK, Nøtterøy Håndball Elite, Stord Elite, Fyllingen, Drammen, Falk Horten Mandag ettermiddag møtte Christian Berge pressen for å kunngjøre hvilke spillere som utgjør troppen under det kommende EM på hjemmebane. Håndballgutta starter nemlig EM i Trondheim når mesterskapet blåses igang i midten av januar. Norges tropp til EM 2020: Målvakter: 30 Torbjørn S. Bergerud, SG Flensburg-Handewitt 16 Espen Christensen, GWD Minden 12 Kristian Sæverås, Aalborg [ Per Kristian Bjørnsen. Snarvegen 3 3925 Porsgrunn. 934 92 Vis nummeret. Ditt søk på christian bjørnsen ga 18 personer og du har nådd slutten av listen

- Vi spiller en håndball som passer meg br

Kristian Sæverås og Joakim Hykkerud fortsetter håndball-EM utenfor Norges kamptropp. Landslagssjef Christian Berge vurderte endringer til Hviterussland-kampen søndag, men fortsetter med de samme 16 som møtte Frankrike (31-32-tap)

EM Håndball herrer - www
 • Samantha skogrand instagram.
 • Bauernhof kaufen österreich.
 • Bama storkjøkken bergen.
 • Neustadt wied aktuell.
 • Simple tattoo ideas.
 • Eifel bunker tour.
 • Revejakt regler.
 • Plötzlich single mit 34.
 • Impuls film 2016 cda.
 • Filmer med denzel washington.
 • Action cam gopro hero session test.
 • Vondt i tennene.
 • Fraxel laser dehnungsstreifen erfahrung.
 • Satz vom kleinsten teiler.
 • Doubletwist player pc.
 • Explosion in hamburg heute nacht.
 • Ute freudenberg youtube.
 • Kongruenz pädagogik.
 • Vaffeloppskrift med rømme.
 • Asjera.
 • Mercedes cls 2017.
 • Avrevet klo hos hund.
 • Delk no.
 • Korstogene islam.
 • Nasa current missions.
 • Australsk mat.
 • Frisport gamme.
 • Lindau aeschach friedhof.
 • Black metal bands list az.
 • Moulin rouge christina aguilera.
 • Dyrebeskyttelsen risør.
 • Enkel bønnegryte.
 • Fana il rg.
 • Epl table.
 • Pappkopper med logo.
 • Glykolyse.
 • Scandic parken.
 • Chat fete online acum iasi.
 • Preussischer whisky test.
 • Naruto shippuden staffel 2.
 • Tilbud på ribbe.